DUCATI AKCESORIA - ODZIEŻ I CZĘŚCI MOTOCYKLOWE

Twoje konto Zaloguj
WYSZUKIWANIE ZAAWANSOWANE
Wpisz przynajmniej 3 znaki w pole wyszukiwarki
Strona główna O ducati

O ducati

Firma Ducati, założona w 1926 roku, jest jednym z najlepiej znanych światowych producentów motocykli. Przedsiębiorstwo zostało założone przez Bruno Cavalieri Ducati, Adriano Ducati i Marcello Ducati. Produkuje głównie motocykle sportowe przeznaczone na tory wyścigowe (wyścigi klasy GP). Charakterystyczną cechą silników Ducati jest rozrząd desmodromiczny, w którym za zamykanie zaworów nie odpowiada sprężyna, a dodatkowa krzywka. Rozwiązanie to zostało zastosowane po raz pierwszy w modelu 125 Desmo z 1968. 

 

Motocykle Ducati cechują się unikatowym silnikiem, nowatorską konstrukcją, zaawansowanymi rozwiązaniami inżynierskimi i ogólną doskonałością techniczną. Zdobyły one 14 spośród ostatnich 16 tytułów World Superbike Championship, odnosząc więcej indywidualnych zwycięstw, niż wszyscy pozostali konkurenci. Od 2003 roku Ducati jest również liderem cyklu MotoGP World Championship.

 

Motocykle niniejszej marki są znane przede wszystkim ze swojego eleganckiego designu oraz imponujących dokonań. Charakteryzują się one czterosuwowymi silnikami o dużej mocy, w większości dwucylindrowymi L. Ze względu na kryzys finansowy firmę przejął Cagiva, a następnie amerykańskie grupy inwestycyjne Texas Pacific Group, które zarządzają firmą Ducati do dziś. Obecnie Ducati wróciła do produkcji motocykli turystyczno-sportowych.

 

Ciekawostką jest model Desmosedici, który jest seryjnie produkowaną wersją motocykla wyścigowego. Można go kupić za niebagatelną sumę 45 000 Euro. W 2007 w wyścigach MotoGP australijski kierowca Casey Stoner jeżdżący na Ducati GP7 Desmosedici zdobył mistrzostwo świata w klasie MotoGP. Z tej okazji wyprodukowano 1500 sztuk dopuszczonego do ruchu ulicznego motocykla Ducati Desmosedici RR. Pierwszy egzemplarz otrzymał Tom Cruise.

 

Copyright Ducati. Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja:  Ideo Powered by:  Edito   CMS